Опитування додають інтерактивності вашому проекту
RUUA
Головна » CMS TYPO3 » Модулі TYPO3 » Голосування (опитування)

Голосування (опитування)

Даний модуль дозволяє довідатись думку аудиторії сайту по тому чи іншому питанню. Користувач, заходячи на сайт, відзначає варіант відповіді зі списку доступних і натискає кнопку "Відправити" або "Проголосувати". Його голос буде врахований і записаний у базу, а результати опитування оновляться. Якщо користувач вже проголосував, то йому автоматично покажуться поточні результати.

Сам блок голосування може розміщуватись як на головній або одній спеціальній сторінці, так і на всіх. Це залежить від побажань замовника й розроблювального дизайну.

Слід звернути увагу на такий нюанс як "накрутка лічильника" - коли один і той самий користувач буде кілька разів клікати по потрібному йому варіанту відповіді, щоб забезпечити портібну "перемогу" у голосуванні. Можна виділити декілька видів перевірок для запобігання цьому:

  1. по IP-адресі - забороняє голосувати більше одного разу з одного комп'ютера. У настроюваннях також можна задавати час через яке користувач із одним і тим же IP зможе проголосувати (тому що кілька людей можуть виходити в мережу з однієї адреси);
  2. по Cookies - забороняє голосувати з одного і того ж браузера;
  3. по імені користувача - той самий користувач не зможе голосувати другий раз, але для цього потрібна реєстрація цих самих користувачів на сайті;
  4. наявність коду підтвердження – блок голосування містить зображення з довільним віпадковим словом, користувач повинен ввести точно такий же текст у спеціальне поле й у випадку збігу введенного слова з тим, що вказане на зображенні голос буде зараховано.

Варто відмітити, що кожний з методів може бути обійдений за допомогою тих чи інших способів – зміни IP-адреси, видалення Cookies або наявність вільної реєстрації на сайті. Тому, як правило, тільки сполучення всіх методів захисту може дати досить реальний результат думки аудиторії сайту.