Скріншоти редактора кода Typo3
RUUA
Головна » CMS TYPO3 » Модулі TYPO3 » Візуальні редактори

Візуальні редактори CMS TYPO3

Зараз обов'язковою особливістю будь-якої серйозної системи керування контентом є редактор для додавання, зміни, видалення, а саме головне - візуального оформлення текстової або графічної інформації сайту. Дуже складно користувачеві не знайомому з HTML щоразу дописувати в текстове поле, приміром , тэги ‹i› або ‹b› для виділення тесту курсивом або жирним шрифтом. Текстовий редактор допомагає задати для необхідної частини тексту необхідне форматування не вникаючи в стандарти й позначення HTML коду.

Це так звана можливість WYSIWYG-редагування (What You See Is What You Get - англ. що бачиш, то й одержуєш) - спосіб редагування, при якому матеріал у процесі редагування виглядає в точності так само, як і кінцевий результат. TYPO3 пропонує на вибір кілька візуальних редакторів: RTE, HTMLArea, TinyMCE.

У більш ранніх версіях системи (3.8.x) за замовчуванням був установлений текстовий редактор RTE. Відверто говорячи, спектр його можливостей не особливо вражає. Хоча для того часу цього було цілком достатньо, тому що він з легкістю дозволяє реалізувати базові способи візуального оформлення тексту різними кольорами, стилями, шрифтами, дозволяє працювати з таблицями, списками, посиланнями, картинками та ін. Самим явним недоліком даного редактора є строга прив'язка до браузеру Internet Explorer версії 5 та вище.

Набагато далі в плані функціональності просунувся редактор HTMLArea, що є базовим для версій системи 4.0.х. У ньому є кілька нових видів виділення тексту, додана вставка спеціальних символів, а також функції пошуку й заміни усередині всього документа. Крім того, редактор має деякі спеціальні можливості:

  • при роботі з зображеннями: дозволяє завантажити на сайт малюнок не виходячи з редактора, змінити його розміри, розташування, відступи, пояснення;
  • при роботі з таблицями: надається повний контроль над параметрами (колір, стиль і т.д.) як окремих полів, рядків, так і таблиць цілком; інструменти для швидкого створення, видалення рядків або стовпців;
  • при роботі з посиланнями: система робить обробку посилань спеціальним образом, щоб виключити помилки й "биті лінки" при перейменуванні або переміщенні сторінок;

Редактор HTMLArea підтримує браузери Firefox 0.8+, Mozilla 1.3.1+ та Netscape 7.1+ на всіх платформах і IE5.5+ для ОС Windows.

Існує ще один досить потужний текстовий редактор - TinyMCE. Останнім часом багато розроблювачів поступово переходять на його використання, тому що він робить краще очищення тексту, що вставляється з MS Word, особливо для таблиць, а також більш простий у настроюванні. Проте, поки інтеграція даного текстового редактора повністю не закінчена, є кілька неприємних нетоліків у роботі з різними браузерами.

Для всіх сайтів, розроблених нашою веб-студією, у базове налаштування системи TYPO3 входить встановлення останньої версії візуального редактора HTMLArea.