Особливості точкових світильників

красивый светильник

Якщо стелю не прикрашають яскраві точкові світильники, на ідеальність інтер’єру й годі розраховувати. Бо ж за їх допомогою можна не лише якісно освітити приміщення, а й додати освітленню родзинки й сучасної стильності – саме точкові софіти нагадають вам сяяння зірок на власній стелі. Вони доречні в гостьовій, спальні, на кухні та у ванній кімнаті. Замислитесь, чи є інший, настільки ж універсальний освітлювальний пристрій?

точечные светильники

Особливості точкових світильників

Світильники стельові можна вважати ціннішим винаходом сучасності. Вони не лише створюють безмежні можливості для керування світлом, та ще й дозволяють чимало заощадити на електроенергії при умові використання світлодіодних ламп. Як їх розташувати на стелі, залежить лише від вашої фантазії та індивідуальних особливостей приміщення.

Точкові софіти бувають:

  • врізними;
  • накладними.

Перші призначаються для підвісних стель, вони повністю прилягають до поверхні, але потребують деякого простору під нею, щоб розмістився патрон приладу. Такі вбудовані світильники можуть розташовуватися навіть в трохи незвичних місцях, таких як меблі, ніші, стіни, підлога або сходи.

Накладні моделі монтуються схожим чином з іншими освітлювальними пристроями: бра або люстрами. Відмінність полягає в тому, що лампа в такому світильнику одна та дає вона більш направлений світловий промінь.

светильники

Різноманіття точкових софітів

Якщо не вдаватися в технічні подробиці, а звернути увагу лише на зовнішній вигляд приладів, неважко помітити, що відрізняються вони за формою та стилем виконання. Найбільш розповсюджені світильники круглою форми, вони ідеально пасують до будь-якою кімнати, це, можна сказати, безпрограшний варіант.

Рідше, але теж трапляються квадратні моделі, більш доречні в офісних приміщеннях, бо дещо грубіші за круглі яскраві точки. Зустрічаються ексклюзивні софіти, з першого погляду навіть не зовсім схожі на освітлювальні пристрої. Наприклад, світильники у вигляді морської зірки, метелика, квітки.

Незалежно від форми та подачі, корпус стельових софітів виготовляється з пластику або металу та покривається краскою, патиною, позолотою. В деяких випадках він ще прикрашається візерунками, орнаментами, стразами, виконується в техніках декупаж, стилізується під бронзу, мідь, або ж «під старину».

Важливе «вміння» деяких моделей – давати направлений світловий промінь завдяки шарнірному механізму. Як правило, поворотні софіти змінюють кут нахилу на 30-40 градусів, але іноді й набагато більше, освітлюючи зони, значно віддалені від самої лампи.

Також є моделі, розраховані на конкретний вид ламп: галогенові, розжарювання або світлодіодні. Ми вже згадували економічність світлодіодного типу ламп, але ж крім того, вони майже зовсім не гріються, що дозволяє використовувати їх для підвісних скель. Звертаємо вашу увагу, що при застосуванні ламп розжарювання, між світильником та стелею встановлюється спеціальне термокільце.

Пам’ятайте, якщо правильно розставити світлові акценти, можна отримати цікавий ефект: зробити оселю затишнішою, або ж більш сучасною, оригінальною чи самобутньою. За допомогою різноманітних та яскравих точкових світильників це вдається без зайвого клопоту та зусиль!Прокомментировать эту статью:


Пожалуйста, зарегистрируйтесь для комментирования.