Навіщо потрібні розмальовки для дітей?

польза раскрасок для детей

Розмальовки для дітей-начебто банальне заняття. Однак психологи так не вважають. Розмальовки» для дітей — це один з найпростіших і доступних способів з користю і інтересом провести час. Заняття це доступно для малюків з півтора років, можна також спробувати онлайн малювання.

А в чому ж користь розмальовки?

  1. Дитина, розфарбовуючи якийсь об’єкт, знайомий або незнайомий для нього, поповнює свої знання про форму, колір цього об’єкта, розвиває наблюдательность.Поначалу на малюнку і сонце може виявитися зеленим, і крокодил помаранчевим. Все нормально: дитина пізнає світ, переносить його на аркуш паперу, намагаючись відтворити кольори цього світу. Це не просто. Можна поговорити про призначення або властивості і якості того, що дитина розфарбовує. Тим самим ми розширюємо кругозір дитини. А для початку вибирайте знайомі для малюка предмети: м’яч, брязкальце, дзига, яблуко.
  2. При фарбуванні розвивається дрібна моторика і кисть руки, що, як відомо, безпосередньо пов’язане з розвитком мислення малюка, а також з успішністю освоєння навичок письма. Спочатку розмальовки не повинні містити дуже багато дрібних деталей, які необхідно розфарбувати. Малюнки повинні мати широкий контур — близько 1 сантиметра. За такої контур буде складно вилізти невпевненою ручці малюка. Це дозволяє приховати природні похибки і додає впевненості в собі. Обриси картинок повинні бути плавними, без кутів і складних вигинів. У міру дорослішання дитини і освоєння техніки розфарбовування кількість дрібних деталей на малюнку збільшується, і сама фігура стає більш складною.
  3. Крім моторики розвивається і вольова сфера малюка: адже йому потрібно дуже постаратися, щоб не вийти за межі малюнка, потрібно навчитися контролювати натиск олівця, щоб не порвати папір. Розфарбовування розвиває посидючість і увагу дитини.
  4. Розмальовки — шлях в світ образотворчого мистецтва, у світ творчості, це розвиток художнього смаку малюка. Можна запропонувати дитині підмалювати, домалювати, придумати сюжет малюнка, спираючись на зміст розфарбованого. Змішування фарб, отримання нових кольорів і відтінків теж є процесом досить творчим, пізнавальним, цікавим і навіть «чарівним» для дитини». Дитині сподобається, якщо ви влаштуєте невеликий вернісаж його робіт, покажете його розмальовки рідним і друзям. Це допоможе йому бути більш впевненою в своїй діяльності.
  5. Розфарбовування передбачає вдосконалення і в складності малюнка, і у виборі інструментів. Спочатку це взагалі може бути розфарбовування пальчиками за допомогою води (є такі розмальовки), потім олівці, фарби. Коли малюк почне працювати з фарбами, подбайте про те, щоб поруч не було того, що може бути зіпсовано фарбою.
  6. Навчайте дитину робити вибір. Для цього бажано, щоб розмальовки були на окремих аркушах, з яких дитина і буде вибирати те, що йому подобається. Коли вибір зроблений, інші розмальовки приберіть від дитини. Вивчайте доводити почате до кінця. Якщо помічаєте, що дитина не справляється з розфарбуванням, то наступного разу запропонуйте йому більш прості картинки, які він зможе розфарбувати повністю.
  7. Зверніть увагу на кольори, які вибирає дитина-це може стати таким собі діагностичним моментом при розфарбовуванні.
  8. На своїх заняттях я часто пропоную батькам з дітьми таке завдання: мама (частіше приходять саме мами) малює фігуру, а дитина її розфарбовує. Замість батьків малювати можуть старші діти. Таким чином, ми розвиваємо і навички взаємодії малюка з іншими, і даруємо йому свою увагу.

раскраски для детей

Спостерігаючи за дитиною під час розфарбовування, ви можете зробити висновок про розвиток тих якостей, про які я писала в статті. А тепер натисніть на будь-який олівець і ви знайдете посилання на сайти, з яких можна роздрукувати розмальовки для ваших дітей.Прокомментировать эту статью:


Пожалуйста, зарегистрируйтесь для комментирования.